Fototapety

Fototapety do każdego wnętrza

Fototapeta na ścianę to tania i popularna forma aranżacji wnętrz. Pozwala na szybką indywidualizację pomieszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu można stworzyć także oryginalny wystrój biura, czy pokoju. Fototapeta to nic innego jak wieloformatowy druk na wymiar dopasowany do powierzchni ścian. Może przedstawiać piękny krajobraz, własne zdjęcie lub abstrakcyjne wzory graficzne. Ten sposób na wystrój wnętrz znany jest od lat. Jednak obecne wydruki są zdecydowanie lepsze jakościowo. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii trwałego druku fototapety. Nie bez znaczenia jest też jakość obrazu, który drukowany jest w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu fototapeta na ścianie prezentuje się niezwykle szczegółowo. Charakterystyczna dla niej jest też żywa i intensywna kolorystyka. Istotne przy tym jest, że naniesiony obraz nie wyblaknie. Przez długie lata będzie oryginalną ozdobą na ścianie. Fototapety cenione są ze względu na uniwersalność. Doskonale nadają się do wnętrz w domu, jak i biurze. Gdzie fototapeta na ści anie będzie wyglądała najlepiej? Poniżej kilka propozycji.

Fototapety do salonu

Fototapety do salonu

nadają stylu i oryginalnego charakteru wnętrzom. Są umieszczane na całej powierzchni lub części ściany. Zwracają uwagę. Nadają ton i kolorystykę. Przedstawiają różnorodne motywy, od historycznych, przez nowoczesne, aż po abstrakcję. Wzór fototapet do salonu z powodzeniem wybrać można z galerii decoPLANET. To miliony zdjęć o różnej tematyce.

Fototapety do sypialni

Fototapety do sypialni

niezbyt krzykliwe w treści definiują wystrój pomieszczenia. Przedstawiają stonowane kolorystycznie obrazy. Często znajduje się na nich sztuka lub motywy nocnego miasta. Fototapety do sypialni to miliony wzorów, z których każdy wybierze interesujący go motyw.

Fototapety do pokoju dziecięcego

Fototapety do pokoju dziecięcego

to wielka radość dla pociech. Codzienne obcowanie z bohaterami książek lub bajek to dla nich duża frajda. Wśród wzorów fototapet do pokoju dziecka znaleźć można motywy ze zwierzętami, pluszakami, czy zabawkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokój dziecięcy nabiera wyjątkowego charakteru.

Fototapety do kuchni

Fototapety do kuchni

są trwałe i odporne na plamy. Tu królują intensywne kolory. Wzory fototapet do kuchni związane są tematycznie z tym pomieszczeniem. Odnajdziemy w nich motywy warzyw i owoców. Równie popularne są obrazy kawy, czy kwiatów. Fototapeta w kuchni wygląda zawsze imponująco. Bez względu na powierzchnię i wysokość pomieszczenia.

Fototapety do łazienki

Fototapety do łazienki

ożywiają pomieszczenie. Zazwyczaj jest ono aranżowane w stonowanych kolorach. Wzory fototapety do łazienki zdominowane są przez motywy z wodą. To najczęściej wodospady, górskie rzeki, czy panoramy nadmorskich plaż. Są efektowne i odporne na wilgoć.

Fototapety do przedpokoju

Fototapety do przedpokoju

dopasowane wymiarem do powierzchni ścian. Królują tu stonowane kolory, uzupełniające wystrój. Fototapety do przedpokoju charakteryzują się nieograniczonym wzornictwem. Najpopularniejsze są jednak motywy grafik oraz abstrakcji.

Rodzaje fototapet na wymiar

Fototapety na wymiar z decoPLANET spełniają najwyższe standardy jakości. Nie tylko w zakresie druku, ale i trwałości. Ta związana jest bezpośrednio z materiałem, na jakim nanoszony jest druk. Jeszcze pod koniec ubiegłego wieku w domach i biurach królowały fototapety papierowe. Od tego czasu w branży wiele się jednak zmieniło. Dziś materiały, na jakich wykonywany jest druk, są znacznie lepsze i trwalsze. W decoPLANET wyznaczamy nowe standardy jakości. W ofercie dostępne są różne materiały podkładowe. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi parametrami. Wszystkie fototapety na wymiar oddają dokładnie każdy szczegół obrazu. Dzięki nowym technologiom są one jednak znacznie efektowniejsze niż kiedyś. Drukujemy na bardziej i mniej znanych podkładach. Do najpopularniejszych rozwiązań należą: fototapety papierowe, fototapety lateksowe, fototapety winylowe, fototapety flizelinowe, fototapety canvas, fototapety samoprzylepne, fototapety na szkle.

Fototapeta papierowa jest jedną z najpopularniejszych w domowych wnętrzach. Zarazem jedną z najtańszych. Ten rodzaj podkładu znany jest od lat. Jednak na tym kończą się podobieństwa z fototapetami z lat 80 ubiegłego wieku. Dziś ich jakość jest znacznie lepsza. Wynika to z nowoczesnych technologii druku. Atutem jest też nieograniczona wręcz galeria zdjęć, jakie wykorzystać można do tego rodzaju rozwiązania. Fototapeta papierowa jest dość cienka. Stąd konieczność dokładnego przygotowania powierzchni ściany. To ważne, ponieważ każda nierówność będzie widoczna pod cienką warstwą papieru. Jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie powinna być ponadto wystawiona na działanie promieni słonecznych. Jakość druku na fototapecie papierowej stoi na wysokim poziomie. Jednak podkład sprawia, że z czasem może ona stracić nieco na intensywności kolorów. Nie powinna być też zakładana w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Ta może bowiem doprowadzić do miejscowego odklejania się papieru od ściany.

Fototapeta lateksowa charakteryzuje się wysoką jakością druku. To ulepszona forma wersji papierowej. Tu bowiem do podkładu dodany jest lateks, który w znacznym stopniu zmienia parametry fototapety. Obraz jest bardziej realistyczny. Ma też bardziej żywe i intensywne kolory. Fototapeta lateksowa jest grubsza od papierowej. Dzięki temu nie zachodzi konieczność tak dokładnego przygotowywania podłoża. Niewielkie nierówności na płaszczyźnie ściany są maskowane. Powierzchnia lateksowej fototapety ma delikatny, satynowy poblask. Dzięki temu doskonale rozjaśnia pomieszczenia. Nadaje mu oryginalnego wyglądu. Jest łatwa w nakładaniu na ścianę. Na uwagę zasługuje duży wybór wzorów tapet lateksowych. W galerii decoPLANET można wybierać spośród milionów zdjęć. Tu każdy bez problemu znajdzie interesujący go motyw. Fototapeta lateksowa na wymiar nie powinna być nakładana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Fototapeta winylowa to trwała i efektowna ozdoba pomieszczeń w domu i biurze. Charakteryzuje się równą i gładką powierzchnią. Gwarantuje wysoką jakość nakładanego druku. Jest znacznie trwalsza od innego rodzaju tapet. Nie szkodzą jej promienie słoneczne ani plamy z tłuszczu. Jest łatwozmywalna i niewymagająca w konserwacji. Do czyszczenia można użyć wilgotnej ściereczki lub gąbki. Druk fototapety lateksowej jest lekko matowy. Sprawia to, że obraz wygląda wyjątkowo realistycznie. Fototapety winylowe są ponadto bardzo wytrzymałe. Charakteryzują się dużą odpornością na drobne uszkodzenia mechaniczne. Doskonale prezentują się zarówno w dużych, jak i mniejszych formatach. Wzory na fototapetę lateksową są niemal nieograniczone. Tu każdy bez problemów znajdzie atrakcyjny dla siebie motyw. Można przy tym skorzystać z galerii obrazów lub przesłać do druku własne zdjęcie. Fototapeta winylowa doskonale sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach. Nie szkodzą jej drobne zabrudzenia i kurz.

Fototapeta na flizelinie to rodzaj podkładu winylowego. Różnica polega jedynie na jego składzie. Używa się tu włókien celulozowych i tekstylnych. Dzięki temu fototapeta flizelinowa zyskuje znaczną wytrzymałość na uszkodzenia i trwałość. Jest odporna na rozdzieranie. Nie odkształca się podczas nanoszenia na ścianę. Ma też niewielkie właściwości wygłuszające. Fototapeta flizelinowa ma lekko matową strukturę. Grubość podkładu doskonale maskuje niedociągnięcia gładkości ściany. Jest łatwa w nakładaniu. Wynika to głównie ze struktury podkładu. Fototapeta flizelinowa nie rozciąga się. Nie zachodzi też obawa o jej rozdarcie. Jest ponadto łatwa w konserwacji. Do jej czyszczenia można używać wilgotnej ściereczki lub gąbki.

Fototapeta na płótnie canvas jest nowością na krajowym rynku. Tu podkładem jest wysokiej jakości bawełniane płótno. Nadaje to wyjątkowego stylu pomieszczeniu. Fototapeta na płótnie canvas przypomina bowiem obraz olejny drukowany na wymiar ściany. Wnętrze nabiera oryginalnego i niepowtarzalnego stylu. Zachwyci każdego. Nawet osoby, które nie są przekonane do tego rodzaju wystroju wnętrz. Większa gramatura sprawia, że fototapeta na płótnie doskonale maskuje niedoskonałości ścian. Jest odporna na wilgoć i zabrudzenia. Łatwo ją ponadto wyczyścić. Można przy tym użyć delikatnych detergentów. Wzory fototapet na płótnie canvas można dopasować do własnych upodobań. Nieograniczoną ich ilość znajdziecie w galerii zdjęć decoPLANET.

Fototapeta samoprzylepna drukowana jest na podkładzie z folii. Po wewnętrznej stronie ma ona nałożoną warstwę kleju. Jest dzięki temu niezwykle prosta w nakładaniu na ścianę. Wystarczy wcześniej odpowiednio przygotować powierzchnię. Dość cienki podkład może bowiem uwidocznić jej niedoskonałości. Pył pozostawiony na ścianie może spowodować też kłopoty w montażu. Fototapeta samoprzylepna porównywana jest do naklejki drukowanej na konkretny wymiar. Jej zaletą jest łatwe utrzymanie w czystości. Można do tego wykorzystać łagodny detergent, który usunie plamy i przebarwienia.

Fototapeta drukowana na szkle to wyjątkowa ozdoba w aranżacji wnętrz. Pomysł nie jest nowy. Zdobywa sobie jednak coraz większą popularność. Tu obraz drukowany jest na wewnętrznej powierzchni szkła, także hartowanego. Czyni to ten rodzaj fototapety wyjątkowo oryginalnym i estetycznym. Należy przy tym dodać, że druk na szkle nanoszony jest metodą UV. Daje to gwarancję jego trwałości. Także szklany podkład odporny jest na drobne uszkodzenia mechaniczne. Doskonały efekt wizualny można osiągnąć przez odpowiednie podświetlenie fototapety na szkle. Efekt przerasta najśmielsze oczekiwania. Ten rodzaj aranżacji wnętrz na długo pozostaje w pamięci gości. Zarówno dzięki wyjątkowej ozdoby ściany, jak i oryginalności rozwiązania. Fototapeta drukowana na szkle jest bardzo łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Powierzchnię można bowiem czyścić odpowiednimi detergentami. Jedyny problem stanowić może montaż fototapety na szkle. Ten zapewniany jest jednak przez fachowców z decoPLANET. Warto przy tym dodać, że powierzchnia obrazu dostosowana jest do ściany. Znajdują się w niej otwory na kontakty i gniazdka.

Fototapety do każdego wnętrza — wzory i grafiki

Fototapety z decoPLANET to niemal nieograniczona ilość wzorów i motywów. W trudnym wyborze pomaga galeria obejmująca miliony zdjęć. Podczas poszukiwania optymalnej opcji warto od razu dopasować wymiary fototapety do ściany. Wybrany obraz będzie się prezentował we wnętrzu wyjątkowo elegancko. Dużym atutem druku fototapet jest możliwość zastosowania własnego zdjęcia. Jedynym wymogiem jest tu jego wysoka rozdzielczość. Dzięki temu fototapeta na wymiar będzie zawierała wszystkie szczegóły. Obraz nie będzie też rozmazany. Stanie się wyjątkową ozdobą w domu, czy biurze. Wzory fototapet można dopasować do każdej ściany. Oryginalne obrazy i grafiki na długo będą cieszyć oczy. Będą powodem do zadowolenia dla osób zdecydowanych na tę efektowną ozdobę w aranżacji wnętrz. Zapraszamy do naszego konfiguratora!

Na stronach internetowych decoPLANET stosujemy pliki tymczasowe przechowywane na Twoim urządzeniu, tzw. cookies i podobne. Zasady ich przechowywania możesz zmienić w swojej przeglądarce internetowej. Klikając przycisk "Rozumiem" potwierdzasz, że konfiguracja jest prawidłowa.