- 50% na wszystkie fototapety do końca roku

Pleksi na wymiar

Pleksi na wymiar - wysokiej jakości druk UV

Pleksi, znana także jako plexi, jest substytutem szkła chętnie wykorzystywanym do dekoracji. Wynika to głównie z dużych możliwości formowania materiału. Prócz tego jest całkowicie bezpieczna. Pleksi doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz. Jest też idealnym materiałem na reklamy zewnętrzne i wewnętrzne. To niemal całkowicie przeźroczyste tworzywo sztuczne. Sztywne i bezbarwne. Dodatkowo z dużymi możliwościami samodzielnej obróbki. Pleksi swojej wartości estetycznej nabiera dzięki wysokiej jakości drukowi UV. Właściwości tworzywa pozwalają bowiem na dowolną zmianę jego kolorystyki. Możliwe jest też naniesienie na niego wzoru. Druk na pleksi stwarza nowe możliwości. Zarówno dekoracyjne, jak i informacyjne. Nie dziwi zatem tak duża popularność plexi wśród dekoratorów wnętrz. Bezpośredni druk UV na pleksi tworzy niepowtarzalny i oryginalny efekt. To wymarzony materiał do dalszej obróbki. Z powodzeniem zastępuje cięższe szkło. Możemy być też pewni, że nie pęknie przy mechanicznym uszkodzeniu. Pleksi jest bowiem bardzo elastyczna. To ogromna zaleta tego materiału. Nie bez powodu drukowana pleksi jest tak popularna.

Druk bezpośredni na pleksi

Co to właściwie jest druk bezpośredni UV na pleksi? To nic innego jak naniesienie tuszu na jego powierzchnię. Przy czym możliwe jest to na dwa sposoby. Bezpośredni druk UV na plexi można wykonać na jej zewnętrznej lub wewnętrznej powierzchni. W obu przypadkach jest on bardzo trwały. Przy okazji podnosi właściwości dekoracyjne materiału. Jakie zastosowanie ma drukowany pleksiglas? Tu wystarczy jedynie odrobina kreatywności, by stworzyć coś oryginalnego. Najczęściej druk na pleksi wykorzystywany jest do:

aranżacji wnętrz domów i biur;
jako tablice informacyjne i ostrzegawcze;
stworzenia zewnętrznych reklam, także kasetonowych i podświetlanych.

 To najpopularniejsze zastosowania druku na plexi. W decoPLANET naniesiemy każdy potrzebny wzór. Zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach.

Druk na pleksi to idealny sposób na aranżację wnętrz domu, czy biura. Doskonale nadaje się do dekorowania mniejszych i dużych powierzchni. Przy czym możliwości zastosowania są niemal nieograniczone. Największą popularnością cieszy się drukowana plexi na ścianę. To bowiem wymarzona powierzchnia do tego rodzaju zdobień. Nadaje stylu i zwraca uwagę. Często wzór pleksi na ścianie w salonie, czy kuchni związany jest z zainteresowaniami mieszkańców. Z pewnością jednak nadaje nieszablonowego i wyjątkowo atrakcyjnego wyglądu. Nie inaczej jest w przestrzeniach biurowych, gdzie drukowana pleksi przedstawia obrazy związane z działalnością.

Druk tablic informacyjnych i ostrzegawczych na pleksi to nic nowego. Od wielu lat praktykuje się tego typu rozwiązania. Można tu spocząć na laurach i zamówić gotowy produkt. Jednak w firmach, gdzie ceni się oryginalność, nie jest to najlepsze wyjście. Często tego rodzaju drukowane na PCV tabliczki powinny pasować do ogólnego wystroju nieruchomości. Dotyczy to zwłaszcza biurowców, urzędów i hoteli. Zdecydowanie podkreślają styl. Świadczą też o dobrym guście właścicieli i zarządców. Ułatwieniem jest druk UV na pleksi ze wzorów dostarczonych przez Zamawiającego. Można też wybierać spośród milionów zdjęć i grafik w galerii decoPLANET.

Druk na pleksi stwarza też ogromne możliwości reklamy. Zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Ten materiał od lat wykorzystywany jest do produkcji kasetonów i podświetlanych tablic. Nieograniczone możliwości dobrania obrazu sprawiają, że popularność tego rozwiązania wciąż rośnie. Z pewnością dużą rolę odgrywają tu właściwości szkła akrylowego. Dostępne jest w grubości: 2, 3, 4, 5 i 10 milimetrów. Można dzięki temu dopasować pleksi do potrzeb. Świetnie sprawdza się jako materiał na kasetony. Wykazuje bowiem wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Drukowana pleksi idealnie prezentuje się też na ścianach. Również w wersji podświetlanej. Wszystko zależy tu od pomysłu Zamawiającego i sposobu montażu. Tego rodzaju rozwiązanie zachwyci tez Klientów stoisk handlowych i wystaw sklepowych. Z daleka przyciągnie ich wzrok i zwróci uwagę.

Drukowana pleksi na wymiar - montaż

Druk UV pleksi na wymiar wykonujemy w decoPLANET na dwa sposoby. Pierwszy z nich wykonywany jest na zewnętrznej stronie materiału. To świetna alternatywa dla obrazów i paneli szklanych do kuchni, salonu, czy biura. Wzór druku na pleksi pozostaje przy tym trwały. Nie odbarwia się i nie traci intensywności kolorów. Zazwyczaj tak przygotowany obraz mocuje się płasko do ściany. Czyni to wyjątkową ozdobę pomieszczenia. Zachwyca zarówno właścicieli, jak i gości, czy kontrahentów. Tu z pewnością lepiej wyglądają duże powierzchnie. Choć i mniejsze wymiary drukowanej plexi robią duże wrażenie. Efekt możemy dodatkowo wzmocnić. Tu doskonale odnajdzie się druk na wewnętrznej powierzchni pleksiglasu. Nakładany jest on w lustrzanym odbiciu. Montaż na eleganckich dystansach pozwala podświetlić obraz od spodu. Daje to niesamowity efekt. To idealny sposób na wystrój wnętrz dla każdego, kto lubi oryginalność i nieszablonowy styl.

Druk UV pleksi na wymiar - wzory

Panele i obrazy drukowane na pleksi to nieograniczone wzory. Stanowi to wielki atut tego rozwiązania. Można je bowiem dopasować do każdego wnętrza. Nadruk na pleksi wykonujemy też ze wzoru przesłanego przez Zamawiającego. Może być to ulubiona fotografia lub grafika. Powinna być jednak dopasowana do pomieszczenia. Drukowana plekxi do kuchni zawiera najczęściej motywy związane z owocami, warzywami i przyprawami. Świetnie też sprawdzają się ziarna kawy, czy motywy kwiatowe. W salonie rządzą panoramy miast i gór. Często na pleksi drukowane są też zwierzęta, motywy przyrodnicze lub reprodukcje dzieł sztuki. W firmach przeważa wzornictwo związane z typem prowadzonej działalności. Stąd często zamawiane są drukowane pleksi ze wzorami maszyn budowlanych, pieniędzy, czy wytwarzanych produktów. Dużą popularnością cieszą się bohaterowie filmów i grafiki przedstawiające abstrakcje. Czasami mniej znaczy więcej. Stąd zdarzają się zamówienia, które dotyczą zadruku tylko części powierzchni plexi. Tak naprawdę efekt zależy od wyobraźni i oczekiwań Klientów.

Na stronach internetowych decoPLANET stosujemy pliki tymczasowe przechowywane na Twoim urządzeniu, tzw. cookies i podobne. Zasady ich przechowywania możesz zmienić w swojej przeglądarce internetowej. Klikając przycisk "Rozumiem" potwierdzasz, że konfiguracja jest prawidłowa.