- 50% na wszystkie fototapety do końca roku

Blog

Panele szklane i lacobel w aranżacji kuchni

17 kwi 2022, 0:00
Panele szklane i lacobel w aranżacji kuchni

Panele szklane a lacobel do kuchni

Szklane panele i lacobel do kuchni? Dlaczego nie? Wśród wielu materiałów wykończeniowych jakie znaleźć można w kuchni coraz większe zainteresowanie wzbudza szkło. To wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie. Nowoczesne i, wbrew pozorom, niedrogie. Efekty jakie można uzyskać za pomocą paneli szklanych w kuchni warte są zainteresowania. Przede wszystkim warto tu rozróżnić dwa rodzaje takiegoż wykończenia. Są nim lacobel i drukowany panel szklany.

Lacobel – co to jest?

Lacobel stosowany do kuchni to tafla szklana w jednolitym kolorze. Pozbawiona najmniejszych błędów optycznych tworzy gładkie, eleganckie wykończenie. Najczęściej montowana jest na ścianie pomiędzy blatem kuchennym a zabudową z szafek. Idealnie dopasowany lacobel nadaje pomieszczeniu wyjątkowych walorów wizualnych. Optycznie powiększa kuchnię. Dodatkowo podkreśla jej nowoczesny wygląd. Jednolita, szklana tafla lacobel jest bowiem idealnie równa. Sprawia wrażenie integralnej części umeblowania. Zaprojektowany pod konkretne wymiary lacobel posiada otwory montażowe na gniazdka i włączniki. Estetyczne wykończenie gwarantuje łatwy ich montaż. 125 odcieni szkła z pewnością zaspokoi każde wymagania. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor, złożyć zamówieniem i wkrótce cieszyć się odmienionym wyglądem kuchni z lacobel na ścianie.

Panele szklane do kuchni – drukowanie UV

Panele szklane do kuchni to wyjątkowo efektowne rozwiązanie. Dlaczego? W przeciwieństwie do lacobel można nanieść na nie dowolny obraz lub grafikę. To trwały druk UV nanoszony specjalistyczną drukarką wielkoformatową. Dzięki tak przygotowanym drukowanym panelom szklanym Twoja kuchnia nabierze wyjątkowego wyglądu. To ulubione przez projektantów wnętrz rozwiązanie. Pozwala na niemal dowolną aranżację niezabudowanej przestrzeni ścian. Wystarczy dobrać odpowiednią grafikę, by kuchnia zyskała wyjątkowego wyglądu. Wśród popularnych motywów dla paneli szklanych znajdują się owoce i kwiaty, czy też storczyki. Możliwości są tu jednak nieograniczone. Podczas wyboru wzoru paneli szklanych do kuchni można korzystać z grafik dostępnych np na stronie Adobe Stock. Z powodzeniem można też użyć własnego zdjęcia. Jedynym wymogiem jest jego odpowiednia do druku rozdzielczość.

Panele szklane do kuchni – zalety

Trudno w jednym miejscu zawrzeć wszystkie zalety drukowanych paneli szklanych do kuchni. Zdecydowanie jednak należy wymienić najważniejsze z nich.

  • Panele szklane do kuchni są niezwykle higieniczne. Szkło jest bowiem neutralnym materiałem. Łatwym do utrzymania w czystości. Druk na panelach szklanych do kuchni nanoszony jest na wewnętrzną jego powierzchnię. Oznacza to, że podczas czyszczenia nie zachodzi niebezpieczeństwo jego uszkodzenia. A samo utrzymanie w czystości jest banalnie proste. Wystarczy miękka szmatka z odrobina detergentu lub octu, aby panele szklane w kuchni przywrócić do idealnego wyglądu.
  • Szklane panele pasują do każdej kuchni. Dużej i małej. W domu i mieszkaniu w blokach. To wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie. Szkło na ścianie w kuchni wszędzie wygląda elegancko. Pasuje też do każdego jej wystroju.
  • Zabezpieczają ścianę przed plamami i przebarwieniami. Panel szklany z nadrukiem do kuchni jest pod tym kątem bezkonkurencyjny. Plamy z soku, czy tłuszczu usuniesz jednym ruchem ręki.
  • Nieograniczona możliwość wyboru obrazu do druku jest ogromnym atutem paneli szklanych w każdej kuchni. Dziś nie musisz martwić się o jego dopasowanie. To szklany panel zostanie dopasowany do potrzeb i aranżacji kuchni.
  • Eleganckie wykończenie to jedno. Warto jednak zauważyć, że panel szklany optycznie wyrówna ścianę w kuchni. Odpowiednio zamontowany zminimalizuje problem krzywych ścian i nierównego podłoża.
  • Podczas projektowania panelu szklanego na kuchenną ścianę uwzględnia się wszelkie kontakty i włączniki. Nie trzeba z nich rezygnować. Nie trzeba też martwić się o mało eleganckie wykończenie. Szkło na ścianie zawsze wygląda wytwornie.
  • Montaż paneli szklanych do kuchni nie wymaga przeprowadzania kompleksowego remontu. Zazwyczaj czynność taka trwa do dwóch godzin. Przeprowadzana jest z poszanowaniem własności Klienta, bez zbędnego kurzu i wszędobylskiego pyłu. Panele szklane z nadrukiem można zamontować wtedy, gdy kuchnia jest już wykończona.
  • Zastosowanie hartowanego szkła sprawia, że panele na ścianie są niemal niezniszczalne. Owszem, są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Uderzenie ciężkim i tępym narzędziem może spowodować ich pęknięcie. Kto jednak biega z młotkiem po mieszkaniu i niszczy ściany?

Szklane panele do kuchni – dowolne wzory i kolory

Jak już zostało wspomniane, panele szklane do kuchni to nieograniczone wręcz możliwości wzornicze. Specjalistyczny druk UV gwarantuje naniesienie niemal każdego obrazu. Jest on wcześniej odpowiednio wyskalowany i dopasowany do wymaganych rozmiarów. Tym sposobem na ścianie w kuchni można zamontować panele szklane pasujące do każdego wystroju. Warto przy tym skorzystać z podglądu aranżacji kuchni przy zastosowaniu szkła z dowolnym wzorem. Sprawdź jak wzór będzie wyglądał u Ciebie! Przejdź tutaj! Dobierz motyw i zobacz jak szklane panele do kuchni prezentować się będą na ścianie.

Produkcja, drukowanie i montaż paneli szklanych lub lacobel

Masz pytania? Wątpliwości? Nie jesteś pewny swojego najlepszego wyboru? Skontaktuj się z naszym biurem sprzedaży! Doradzimy najlepsze rozwiązanie. Ku Twojemu całkowitemu zadowoleniu. Twoja kuchnia może w ciągu kilku dni odmienić swój wygląd. Wszystko za sprawą lacobel i szklanych paneli drukowanych do kuchni od DecoPlanet.

Na stronach internetowych decoPLANET stosujemy pliki tymczasowe przechowywane na Twoim urządzeniu, tzw. cookies i podobne. Zasady ich przechowywania możesz zmienić w swojej przeglądarce internetowej. Klikając przycisk "Rozumiem" potwierdzasz, że konfiguracja jest prawidłowa.